Hata mesajı

Deprecated function: menu_set_active_trail() (/home/survivei/public_html/includes/menu.inc dosyasının 2405 satırı) içinde The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls.

Survive İn Nature Oyun Kuralları

Survive İn Nature oyunu bir çevrim içi oyun olarak tasarlanmıştır. Bu yüzden oyun kuralları kişilerin oyundaki geçirecekleri vakitleri kaliteli kılmak ve oyun içi düzeni oluşturmak amacıyla hazırlanmıştır.

Oyun kurallarına oyuncuların uyup uymadıklarını tespit etmek ve kurallarda belirtilen yaptırımları uygulamak oyun yöneticilerinin görevidir.

Oyun kuralları yayınlandıkları andan itibaren yürürlüktedir.

Bu oyun kuralları yöneticiler tarafından değiştirilebilir ya da güncellenebilir. Kurallar değiştiğinde yöneticiler en az üç gün süreyle kalacak biçimde oyunculara sunucu üzerinden duyururlar.

Oyun kurallarını okumak ve kurallara uymak oyuncuların sorumluluğundadır. Oyuncuların kuralları bilmemesi yaptırım uygulamamak için bir sebep değildir. Eğer Survive İn Nature oynuyorsanız, bu kuralları doğrudan kabul etmiş olursunuz.

Oyunda tüm karakterlerin mevcut sicilleri bulunmaktadır. Oyun kurallarına aykırı yapılan eylemler birbirinden bağımsız olarak değil, bir bütün olarak değerlendirilir ve yöneticiler tarafından karakterin sicili mevcut durumda incelenir.

Oyun kurallarına uyulmadığı takdirde üç çeşit yaptırım uygulanmaktadır. Bunlardan birincisi, beş farklı düzeyde oyuncunun uyarılması. İkincisi oyuncunun oyun içerisinde bulunan hapishaneye gönderilmesi ve üçüncüsü ise son çare olarak oyuncunun yasaklanması şeklindedir. Bunların bazıları aynı anda da uygulanabilir.

Uyarıların karşılıkları aşağıdaki biçimdedir:

Birinci dereceden uyarı: Herhangi bir yaptırım mevcut değil, ancak oyuncu yapmış olduğu eylemden dolayı yöneticilerden bir uyarı alır.

İkinci dereceden uyarı: Karakter yapmış olduğu eylemden dolayı ciddi biçimde uyarılır ve gerekli görüldüğünde kısa süreli hapis cezası uygulanabilir.

Üçüncü dereceden uyarı: Karakter uyarılma düzeyinden cezalandırma düzeyine geçer ve eylem yaptırımı olarak hapisle cezalandırılır.

dördüncü dereceden uyarı: Karakter yapmış olduğu eylemden dolayı uzun süreli hapis cezası alır veya süreli yasaklanır.

Beşinci dereceden uyarı: Karakter oyundan süresiz olarak yasaklanır. Bu yasaklama tek gerçek kişinin tüm karakterlerini içerir.

Rol Oyunu: Bu, size ait olan karakter üzerinden gerçekleştirdiğiniz eylemleri içermektedir. Örneğin dil kanallarında telsiz ile konuşmak buna dahildir. Oyunda rol oynamaya insanları kesinlikle zorlamıyoruz. Ancak rolünüz içerisinde bir kamu kanalı hakkında tartışma veya o kanal hakkında reklam yapamazsınız, uyarı almakla sonuçlanabilir.

Yönetici sınıflandırmaları ve Uyarılar:
Bir yönetici tarafından size bir şey yapmayı bırakmanız söylendiğinde, durmanız gerekmektedir. Bunu yapmamak, hapis ya da oyundan yasaklanma ile sonuçlanacaktır. Yöneticiler, olağanüstü bir durum saptamadıkça sizi uyarmazlar, bu nedenle, eğer uyarılmışsanız; kesinlikle uyarıyı dikkate almalı ve eyleme devam etmemelisiniz. Bu resmi bir yönetici uyarısı veya normal bir mesaj içerebilir.
Her koşul bu kural dosyasında ele alınamaz. Bu nedenle herhangi bir şey bu dosyada ele alınamamış olsa bile, ancak bir yönetici bir şeyi yapmayı bırakmanızı söylerse, bu uyarıyı dinlemeyi kabul etmiş olursunuz. Bunu yapmamak büyük ihtimalle cezalara yol açacaktır. Yöneticiler, oyunun devam etmesini sağlamak için oradalardır ve uyarılar dinlenmediğinde görevlerini yapmak zorundalardır, bu durumda eylemin tekrarlanması durumunda hiçbir bahane geçerli kabul edilemez.
Bir yöneticinin yanlış bir davranış sergilediğini veya haksız bir eylemde bulunduğunu düşünüyorsanız, önce bu konuda onunla konuşmayı deneyin, eğer bu işe yaramazsa başka bir yönetici ile diğer yöneticinin eylemleri hakkında konuşmayı deneyin, ya da eğer bu da işe yaramıyorsa, son bir eylem olarak bir sonuç almayı denemek için geliştirici Cengizhan ile konuşabilirsiniz. Medeni bir tartışma yapmanın, öfkelenip hakaret etmekten daha iyi sonuçlar vereceği unutulmamalıdır.

İsim kuralları:
Adınız, birilerine veya bir grup kişiye karşı açıkça saldırgan olmamalıdır. Gerçekçi olmalı ve bir web sitesinin adı veya benzeri olan bir şey içermemelidir, aslında sıradan bir isim gibi görünen bir şey olmalı. Başka bir oyuncuya kasıtlı olarak hakaret eden bir isimle yeni bir karakter oluşturursanız, uyarı almadan yasaklanırsınız. İsminiz 5 harften daha kısa, 12 harften daha uzun olamaz ve boşluk içeremez. İsimlerin PK, doğaüstü, Acemi veya başka bir ibare ile başlamasına oyuncuların aldatılmasını önlemek için izin verilmez. Bir yönetici adınızı değiştirmenizi söylerse, bunu yapmanız gerekir, aksi taktirde karakterinizin yasaklanması veya silinmesi ile sonuçlanabilir. Aşırı derecede spam olan bir isim oluşturursanız, uyarı almadan yasaklanmış olabilirsiniz. Bir karakter adı oluştururken sağduyulu olun, açıkça olmayan ve tartışmaya yol açmayacak bir şey seçin.

PK için kurallar:
PK'nızı etkinleştirdiğinizde, diğer oyunculara saldırmak ve diğer oyuncuların size saldırabilmeleri için seçim yapmış olursunuz.
PK'dan kaçmak için oyundan çıkış yapmaya hiçbir koşulda izin verilmez. Eğer bir PK kavgasından kaçmak için ya da PK'sı etkin olan başka bir oyuncunun karakterinize yaklaşması durumunda oyundan çıkış yaparsanız, sağlığınız bir yönetici tarafından öleceğiniz şekilde düşürülür ve eğer bunu tekrar etmeye devam ederseniz 14 güne kadar hapis cezası ile cezalandırılırsınız.
Ayrıca, saklanmak için ağaçları ya da benzeri duvarları kullanmanıza izin verilmez. Bunu yaparsanız, bir yönetici tarafından öldürülür ya da env_koruma_kartı kaybına yol açacak şekilde öldürülürsünüz. Uyarıldıktan sonra yapmaya devam ederseniz hapse girer ya da oyundan yasaklanırsınız. Zeka kullanılarak üretilen stratejik hamleler buna dahil değildir.
Havada ya da yer altında kalmak gibi bir şeyleri kullanmanıza izin verilmez, size vurmanın mümkün olmadığı herhangi bir yerde kendinizi sabit tutmak için herhangi bir hatayı kullanmak yasaktır. Bunu yaparken görülürseniz, bir yönetici tarafından sağlığınızın düşürülmesi, öldürülmeniz ya da env_koruma_kartı kaybetmeniz ile sonuçlanacaktır ya da doğrudan hapishaneye gönderilirsiniz. uyarıldıktan sonra yapmaya devam ederseniz hapse atılır ya da yasaklanırsınız.
PK zamanlayıcınızı başlattığınız an bunun geri dönüşü yoktur ve PK kapatma süreniz bitinceye kadar PK bayrağınızı kapatamazsınız. Çevrimdışı olduğunuzda, bir oyuncuya vurduğunuzda ya da başka bir oyuncu size vurduğunda PK zamanlayıcınız baştan başlar. Bu koşullar değişkenlik gösterebilir. Bu süre içerisinde yöneticilerden PK bayrağınızın devre dışı bırakılması için herhangi bir talepte bulunamazsınız. Anlık internet kopmaları ya da bir şekilde bağlantının kaybolması sonucu PK sürelerinin yeniden başlamasından yöneticiler sorumlu değildir.
Oyunun normal sınırları içerisinde, PK oyunun bir parçasıdır ve bir oyuncunun başka bir oyuncuyu öldürmesine izin verilir. Ancak bir şekilde hile yapılarak gerçekleştirilmeye çalışılırsa buna izin verilmez.

Kendinizi daha hızlı hareket ettirmek için herhangi bir yazılım kullanmak, diğer oyunculara karşı avantaj sağlamak ya da kendinizi hiçbir şekilde ölüme maruz bırakmamak yasaktır. Bu, uzaktan herhangi bir oyun değerini veya benzeri bir şeyi değiştirmeyi içerir. Oyunda izin verilen tek giriş, yazılım girişi değil, doğrudan insan girdisidir.
Bu, oyundaki eylemleri gerçekleştirmek, yapılabilir öğeleri oluşturmak, zıplamak, öğeleri toplamak veya yukarıdaki herhangi bir varyasyonu gerçekleştirmek için scriptler kullanmakla birlikte bunlarla sınırlı değildir. Yine, Survive İn Nature'da izin verilen tek giriş doğrudan insan girdisidir, insan tuş basmalarını simüle eden hiçbir şeye izin verilmez. Bunun için verilen ceza çok ağırdır, yazılımın ne amaçla kullanıldığına bağlı olarak hapisle, potansiyel envanter sıfırlanması ya da yasaklanma ile sonuçlanacaktır. Eğer bu konudan ötürü yasaklanmanıza karar verilmişse bu konuda hiçbir uyarı almazsınız.

Sohbet kuralları:
Küfür kurallara aykırı değildir, ancak bir ulusu, bir grup insanı ya da topluluklar için önemli olan bir kişiyi hedef alarak küfür ve hakaret edilmesine izin verilmez. Eğer bunu yaparsanız uyarılırsınız, devam ederseniz yasaklanır ya da hapse girersiniz.
Spam, bunun ne olduğunu ve nasıl yapıldığını biliyorsunuz, bu hiçbir amacı olmayan ve sadece can sıkıcı olmak için saçma mesajlar göndermeniz anlamına gelir. Örneğin aynı mesajı tekrar tekrar gönderiyorsanız, bu sadece can sıkıcı olmak için spam yapmaktır. Spamların şiddetine bağlı olarak uyarılabilir ya da oyundan yasaklanabilirsiniz. Uyarıldıktan sonra yapmaya devam ederseniz, hapse gönderilir ya da yasaklanırsınız. Oyunun tüm sohbet alanları buna dahildir. Genel olarak, bir yönetici sohbette bir şey yapmamanızı söylerse, dinleyin ve yapmayı bırakın, bu bölümde tüm koşullar ortaya konamaz.
Farklı dil kanallarına referans olarak: Belirli bir dil kanalına katıldığınızda, o belirli dilde konuşmanız gerekir. Bir kanala katılıp o kanala farklı dillerde mesaj gönderilmesine izin verilmez. örneğin, İngilizce sohbete katılıp Türkçe konuşamazsınız, ya da tam tersi. Ancak, bazı istisnalar buna dahil değildir. Örneğin: Yeni başlamış bir oyuncunun doğrudan Türkçe kanalda olması ve bir mesaj göndermesi ilk anda bir uyarı almayı gerektirmez. Diller, yaşadığınız yere dayanmaz, ülkelerin bir kısmı birden fazla dil konuşur. bunun yerine sadece o kanalda konuşulacak dile dayanırlar.
Ekran okuyucusu kilitleme mesajı veya ekran okuyucusunun çalışma performansını olumsuz yönde etkileyen herhangi bir şeyi kullanmak veya göndermek bir yasaklanma suçudur. Bunun için uyarı verilmeyecektir, Survive İn Nature sohbetlerinde bunu gerçekleştiren kişiler oyundan yasaklanacaktır, istisna yoktur.

/yöneticiyesöyle hakkında:
/yöneticiyesöyle bölümü, bilmeleri gereken şeyleri yöneticilere anlatmak için var. Bu, oyundaki tüm yöneticileri aynı anda bir konuda doğrudan uyarmanın ya da bilgilendirmenin hızlı bir yoludur. Bu bölümü kullanarak yöneticiye küfür etmek, aşağılayıcı mesajlar göndermek, gündelik sohbet mesajları göndermek ya da yöneticiler tarafından çözülmesi gerekmeyen sorun olmayan bir şey göndermek yasaktır. Sadece bir yönetici yardımına ihtiyacınız varsa bu bölümü kullanın. Örneğin bir haritada kaybolmak bir yönetici için sebep değildir. Ya da bir yöneticiden sizi başka bir yere ışınlamasını istemeniz yönetici açısından bunu kullanmak için bir sebep değildir.
/yöneticiyesöyle bölümünü kötüye kullanmanız durumunda yöneticiler tarafından uyarılırsınız, eğer yapmaya devam ederseniz hapse girebilir ya da yeterince şiddetli ise yasaklanabilirsiniz. Yöneticiler sistemi istismar edip etmediğinizi belirlemek için kişisel yargı kullanırlar ve eğer ciddi değilse, sadece bir uyarı alırsınız.

Durumunuzu belirlemek:
Bu da kötüye kullanılmaması gereken bir oyun özelliğidir. Durumunuz tıpkı sohbet kurallarındaki gibi hedef alan küfürler ve benzeri şeyleri içeremez, eğer durumunuzda sakıncalı bir şey görülürse yöneticiler tarafından durumunuz silinir ve bu konuda uyarılabilirsiniz. Eğer uyarılmışsanız ve uyarıyı dikkate almıyorsanız, hapse girebilir ya da oyundan yasaklanabilirsiniz.

Hesap güvenliği söz konusu olduğunda, hesabınızı ve şifrelerinizi güvende tutmaktan bizzat siz sorumlusunuz. Şifrelerinizi diğer oyuncularla paylaşmanıza izin verilmez. Yöneticiler bunu çok ciddiye alırlar ve bu kural hile yapılmasını önlemek için vardır.
Şifrelerinizi arkadaşlarınızla veya başkalarıyla paylaşmanız için hiçbir neden yoktur ve Survive İn Nature'da buna izin verilmez. Karakteriniz sadece size aittir, eğer şifrenizi birine verdiğiniz yani hesabınıza başka birinin girdiği tespit edilirse her iki kişi de 14 güne kadar hapis cezası ile cezalandırılır, bunun için uyarı dahi almazsınız. Parolanızı başkalarıyla paylaşmayın, böylece herhangi bir koşulda hesabınıza isteğiniz dışında giriş yapılmasını da önlemiş olursunuz. Şifrenizi başka bir kişiyle paylaşırsanız ve hesabınıza giriş yapılırsa, yöneticiler kaybettiğiniz hiçbir şeyi geri yüklemekle yükümlü değildir. Yine bu nedenle, şifrelerinizi başkalarıyla paylaşmayın.
Kişisel olarak hacklendiğinizi veya benzeri bir şey olduğunu düşünüyorsanız, bir yönetici veya master'ın yardım için yapabileceği çok sınırlı şeyler vardır. Bu yüzden kişisel hesap güvenliğiniz sizin sorumluluğunuzdadır. Birisi hesap bilgilerinizi ele geçirirse, sorunu düzeltmek sizin sorumluluğunuzdadır. Saldırıya uğramış olduğunuzu düşünüyorsanız, herhangi bir sorun yaşamayı önlemek için bir Survive İn Nature yöneticisine en kısa zamanda başvurmalısınız.
Ancak birine şifrenizi vermişseniz ve uygulanacak koşullardan kurtulabilmek için yalan söylerseniz, kesin olarak sonsuza dek oyundan men edileceksiniz.

Eğer karakteriniz hapishanedeyse kurallar:
Eğer hapishanedeyseniz, kurallara aykırı davranmışsınızdır, durmanız için uyarıldığınızda uyarıları dinlememişsinizdir ya da daha ciddi bir kuralı çiğnemişsinizdir ve bir uyarı olmadan doğrudan hapse girmişsinizdir.
Oyunun hapishane dışında oynanması için yeni bir karakter oluşturulmasına izin verilmez. Eğer bunu yaparsanız uyarılırsınız, yine yapmaya devam ederseniz oyundan yasaklanırsınız. İstisnalar yoktur, eğer hapishanedeyseniz, sahip olduğunuz fazladan karakterlere giriş yapamazsınız ya da oyunu hapishane dışında oynayamazsınız. Buna hiçbir koşulda izin verilmez. Bu, hapishanede kalmanız ve oyunun normal haritalarında bulunabilecek herhangi bir karakter ile oyuna dahil olmamanız gerektiği anlamına gelir. Hapishane, bir kimseyi yasaklamanın bir alternatifidir, bunu kabul etmemeniz ve hapishane dışında bir yerde vakit geçirmek için çalışmanız oyundan yasaklanmakla sonuçlanacaktır.

Oyun hataları:
Elimizden geldiğince hataya ve açığa sahip olmayan bir oyun oluşturmayı deniyoruz. Ancak fark etmediğimiz bir durumda eğer oyun hataları veya açıkları kullanıyorsanız ve oyunda bir hata olduğunu bilmiyorsanız, o zaman ya bir yönetici tarafından bunun bir hata ya da açık olduğu ve durmanız gerektiği size söylenecektir, ya da bir yönetici uyarısı verilecek ve durmanız gerektiği söylenecektir.
Bir oyun hatası kullanıyorsanız ve bir yönetici bunu nasıl yaptığınızı sorarsa, nasıl yapıldığını onlara anlatmayı kabul etmiş olursunuz. bir yöneticiye belirli hataları nasıl kullandığınızı söylemeyi reddetmek, en azından hapse atılmanıza ya da en fazla yasaklanmanıza neden olacaktır.
Hatalar diğer oyuncular için oyunu mahveder ve bu nedenle tüm hataların bildirilmesi ve düzeltilmesi gerekir. Yapılacak en iyi şey, bir hata bulduğunuzda bunları bir yöneticiye bildirmektir. Bu oyun hataları, bazı eylemleri, fazladan öğeler elde etmenin bir yolunu veya haritalarda hata olduğunu düşündüğünüz şeyleri veya herhangi bir başka hata türünü içerir. Burada her koşul belirtilemez. Eğer bir şeyin hata olup olmadığından emin değilseniz, yapılacak en iyi şey sadece bir yöneticiye sormaktır.
Açıkça hata olan bir şeyi kullanıyorsanız ve bunu bildirmediyseniz; bunun yerine kendi kişisel kazancınız için kullanıyorsanız, bu büyük olasılıkla oyundan yasaklanmanızla sonuçlanacaktır. Hata bildirmeden varolan bir hatayı kendi çıkarınız için kullanmaya devam etmeniz, ya da hatayı bildirdikten sonra kullanmanız kurallara aykırıdır. Bir şey konusunda şüphe edildiğinde yapılacak en iyi şey bir yöneticiyle iletişime geçmek ve onlara sormaktır. Bu, bilinmedikleri için burada listelenemeyen tüm açıkları, hataları veya istismarları içerir.
Satın alınabilir öğelerle ilgili bir açık keşfedilir ve bu kullanılırsa, bu satın alınmış hesap olduğuna bakılmaksızın doğrudan oyundan yasaklanmak ile sonuçlanacaktır.

ekstra öğeler almak için hile:
Bu, izin verilmeyen şeylerin bir listesidir, ancak sadece bu liste ile sınırlı değildir, bunlar insanların kullanmaya çalışacağı en yaygın şeylerden sadece bazılarıdır. Bu eylemlerden herhangi birini tek başınıza gerçekleştirmişseniz, hapse girme ya da oyundan yasaklanma ile sonuçlanacaktır. Bu eylemlerden herhangi birini iki kişi olarak gerçekleştiriyorsanız, her iki kişinin de hapse atılması ya da oyundan yasaklanması ile sonuçlanacaktır.
Aşağıdaki yollardan biriyle fazladan öğe almak için hile yapıyorsanız, envanteriniz sıfırlanırken, envanterinizde yalnızca ödeme yaptığınız öğeler sabit kalacaktır. Her şey alınacaktır ve geri verilmeyecektir. Her şeyin elinden alınmasının sebebi, neyin haksız olarak kazanıldığını belirlemenin imkansız olmasından kaynaklanmaktadır.
Bunların çoğu için ilk önce bir uyarı verilmez, doğrudan ceza uygulanır. hile yapmayı çok ciddiye alıyoruz ve hiçbir koşulda izin verilmez.
Ek hesaplar veya onları öldürmek için alternatif karakterler oluşturmak, ardından ana hesabınızla öğeleri toplamak. Buna hiçbir koşulda izin verilmez.
Başka kişilerin de öğeleri alabilmesi için ekstra hesaplar veya onları öldürmek için alternatif karakterler oluşturmak. Buna hiçbir koşulda izin verilmez.
Bir arkadaşınızla pk yapıyormuş gibi davranıp birinin diğerini öldürerek eşyalarını almasına hiçbir koşulda izin verilmez.
PK yaptığınızı iddia ederek ekstra hesaplar veya alternatif karakterler oluşturmak , böylece birisi sizi öldürebilir ve eşyaları tekrar tekrar ele geçirebilir, buna hiçbir koşulda izin verilmez.
Oyun içindeki önemli öğeleri elde etmek, öğe satın almak ve daha sonra hesaplarınızdaki öğeleri başka bir hesaba aktarmak için ekstra hesaplar veya alternatif karakterler oluşturmak; bu, öğeleri ana hesabınıza aktarmanın bir yolu olarak ikinci bir kişiyi kullanma, öğeleri yere atma ve başka bir hesapla toplama veya öğeleri aktarmanın başka herhangi bir yolunu içerir. Buna hiçbir koşulda izin verilmez.
Oyun içindeki önemli öğeleri elde etmek, öğe satın almak ve daha sonra hesaplarınızdaki öğeleri başka bir hesaba aktarmak için ekstra hesaplar veya alternatif karakterler oluşturup daha sonra hesaplarınızdan birine ya da bir arkadaşınıza bir şeyler vermesi karşılığında alt hesaptan bir arkadaşınızla alışveriş yapmak. Buna hiçbir koşulda izin verilmez.
Ek hesaplar veya alternatif karakterler oluşturmak, daha sonra hesaplarınızdaki öğeleri başka bir hesabınıza geri almak, buna kesinlikle izin verilmez ve başınızın belaya girmesini engellemek için, sahip olduğunuz farklı hesaplar veya karakterler arasında asla işlem yapmamak en iyisidir. Eğer birden fazla karakterle oynamak istiyorsanız, sadece mevcut karakterdeki şeyleri koruyun ve öğelerinizi başka birine aktarmayın.
Aynı anda 2 karakterle giriş yapmak. Buna asla izin verilmez ve bunu yaparsanız, doğrudan yasaklanmanıza neden olabilir. Oyuna sadece bir defada 1 karakterle giriş yapmaya izin verilir, hiçbir koşulda 1'den fazla olmamalıdır.
Burada listelenmeyen başka hile biçimleri var olabilir, ama bu herkese hilelerin ne olduğu ve nelerin yapılmaması gerektiği ile ilgili bir fikir veriyor. Bunu yaparken yakalanırsanız doğrudan hapse girmenizle ya da oyundan yasaklanmanızla sonuçlanacaktır, uyarı yoktur. Bu örneğin yeni başlayan bir arkadaşınıza öğeler konusunda yardım etmenizi içermez, sadece kendi hesabındaki öğeleri hile yaparak arttırmaya çalışan kişileri içermektedir.

bürünme:
Bu kaza sonucu olabilir veya insanlar kasıtlı olarak da yaparlar. Eğer bir kaza sonucu olursa, sizi potansiyel kimliğe bürünme konusunda uyaran bir yönetici uyarısı gönderilecek ve size isminizi değiştirmeniz gerektiği bildirilecektir. Uyarıyı göz ardı etmeyin, sadece farklı bir isim seçin. Eğer dikkate almazsanız karakteriniz oyundan atılacak ya da karakter bir yönetici tarafından silinecektir. Eğer uyarıyı görmezden gelirseniz, yönetici uyarısını görmezden gelmek çok daha ağır yaptırımlar uygulanması için sebep üretecektir.
Bir yöneticinin, geliştiricinin veya herhangi bir Survive İn Nature oyuncusunun kimliğine bürünmeye çalışan bir karakteri kasıtlı olarak oluşturursanız, uyarı almadan oyundan çıkarılmanız daha olasıdır. Örnekler aşağıdadır.
Cengiz-han, ya da Cengiz_han, geliştirici Cengizhan'ın kasıtlı olarak taklit edilmesidir. Cengiz ve Han sözcüklerinin ayrı sözcükler olmasından faydalanılarak hesabı oluşturan kişinin kendisini geliştirici Cengizhan olarak göstermeye çalışmasıdır.
Oğuzkagan gibi bir isim, bir harfle Oğuzkağan karakterini taklit edeceğinden, böyle bir şey için seviye 5 uyarısı alacaksınız ve eğer oturumu kapatmaz ya da karakteri hemen silmezseniz, bir yasaklanma sürecini riske atarsınız.
Bbilgekağan gibi bir isim, hem karakterli hem de tesadüfi kimliğe bürünme olabilir, başlangıçta çift hane B'yi kullanarak Bilgekağan karakterini taklit edebilir. Muhtemelen kasıtlı olarak oluşturulmuş olma ihtimali daha yüksektir, muhtemelen böyle bir şey için seviye 5 uyarısı alacaksınız ve eğer oturumu kapatmaz ya da karakteri hemen silmezseniz, bir yasaklanma sürecini riske atarsınız.
Başka bir karakterle aynı şekilde söylenen bir sözcüğü farklı yazımları ile oluşturmak, bir kasıt içermediği taktirde kesinlikle kurallara aykırı olmamakla birlikte, diğer oyuncular için karışıklığa neden olabilir. Eğer bu durumda kalmışsanız, muhtemelen bir yönetici tarafından farklı bir isimle yeni bir karakter yaratmanız istenecektir. Mümkünse, öğeleriniz yeni karaktere verilecektir. Ancak bu her koşulda mümkün olmayabilir.

İstemci ya da oyun paketinin herhangi bir bölümünü değiştirmeyi denemeye çalışmak, bozmak ya da başka herhangi bir şekilde denemeye çalışmak gibi konularda herhangi bir girişime izin verilmez. Bu, oyundan anında yasaklanmanıza ve muhtemelen Yasal Olumsuzluğa neden olabilir.

Felaketler:
Bir yönetici sizi gerçekleşen bir felaket sırasında çevrimdışı olurken yakalarsa, aşağıdakilerden biri gerçekleşebilir.
Bir felaket sırasında çevrimdışı oluyorsanız, ancak felaket sona ermeden önce tekrar bağlanmamışsanız, ilk seferde uyarılırsınız ve felaketin ortalama hasarını aldığınız şekilde sağlığınız olur.
Bir felaket sırasında ikinci kez çevrimdışı olursanız ve sona ermeden geri gelmezseniz, sağlığınız, felaketten en fazla hasarı aldığınızda ne olacağı şeklinde ayarlanır. Ayrıca uyarılırsınız.
Üçüncü bir kez ayrılırsanız ve felaket sona ermeden geri dönmezseniz, ya env koruma kartınızı kaybedersiniz ya da env koruma kartınız yoksa ölürsünüz.
Bütün bunlara rağmen eğer afetler sırasında bağlantınızı koparırsanız, sicilinizin durumuna göre hapishaneye girersiniz ve hapishane süresi yönetici tarafından belirlenir.

Dipnotlar:
Bazı insanlar spam karakter oluşturmayı deneyebilirler ya da bazı durumlar sunucuda spam karakterlerin birikmesine sebep olabilir, bu nedenle sunucuda bir karakter temizleme sistemi mevcuttur. Yöneticiler her ne kadar bu işi dikkat ederek yapsalar da, yeni oluşturulmuş bir hesap ani bir şekilde sunucu tarafından spam karakter olarak algılanabilir ve silinebilir. Bu durumda yöneticiler kaza sonucu silinen yeni karakterlerden sorumlu değildir. Ancak önemli öğeler olan bir karakter zarar görmüşse, bu konuda geliştirici Cengizhan ile iletişim sağlayabilirsiniz.
Oyunda hız aşımlarını önlemek için bir sistem mevcuttur ve bu sistem bazen aynı anda gelen paketleri hile olarak algılayabilir, bu nedenle anlık olarak bağlantı kesilmesine sebep olur. Bu uyarılarla birlikte yöneticiler sizin gerçekten hile yapıp yapmadığınızı saptayabilirler. Eğer dikkat çeken bir durum sonucu bir yönetici uyarısı almışsanız, sorulacak sorulara cevap vermekten kaçınmayın. Bu sistemden dolayı anlık bağlantı kesilmesinden ötürü PK süresi yeniden başlaması, anlık iletişim kopukluğu ve benzeri durumlardan yöneticiler sorumlu değildir çünkü kendileri de aynı duruma maruz kalabilir.
Herhangi bir arkadaşınızın bilgisayar başında olmadığını ve değerlerinin bir sorun haline gelmeye başladığını düşündüğünüzde o an çevrimiçi olan yöneticilerden arkadaşınızın bağlantısının kesilmesini talep edebilirsiniz, yöneticiler gerektiğinde bunu gerçekleştireceklerdir. Ancak, bağlantısının kesilmesini talep ettiğiniz kişiden bu konuda karşı bir şikayet raporu alınacak olursa bir yönetici uyarısı ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bununla birlikte, böyle bir talepte bulunurken, hiçbir eylemde bulunmadığı taktirde 1 saat içerisinde arkadaşınızın bağlantısının sunucu tarafından otomatik olarak kesilecek olmasını göz önünde bulundurmalısınız.

Bu kurallar göz korkutucu görünebilir, ancak bu kuralların yalnızca bilinen hile sorunları açısından konduğunu unutmayın. Survive İn Nature oyuncularının çoğunluğu için bu durumun önemi yoktur çünkü kural çiğnemez veya bozmazlar. Fakat bu kurallar yazıldığında, hile yapanlar açısından yaptıkları eyleme dair bir karışıklık yoktur.
Yöneticiler gerçekten herkesi yasaklamak için burada değiller, Oyunun hile yapılmadan oynanması ve oyunu normal olarak oynayan kişiler için deneyimi mahvetmeden oyunun sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için buradalar.